Dramaty, które warto obejrzeć

To subiektywny ranking najlepszych dram do obejrzenia.
ranking dramatow

Dramat to ten rodzaj filmu, który ma wzruszyć, wywołać silne emocje, ale też sprawić, że zrobi nam się cieplej na serduszku. Takich produkcji jest jednak całe mnóstwo, nic dziwnego więc, że zwykle mamy problem z wyborem właściwego.W internecie można znaleźć ranking filmów dramatycznych, jednak które warto wybrać na początek?

Dramaty które wzruszą cię do łez

Wzruszające dramaty to filmy, których potrzebujemy podczas długich zimowych nocy przy kominku. Jakie zatem wybrać?

"Bez mojej zgody" - to bardzo ciekawy film, z gwiazdorską obsadą opowiadający o tym, jak choroba członka rodziny może zmienić całe jej funkcjonowanie. Scenariusz zachwyca, a zobrazowane relacje rodzinne często wywołują gniew, smutek, ale też radość i ciepło.

"Kafarnaum" - niezwykle mocny film. Historia chłopca wychowującego się w stolicy Libanu, który pozywa swoich rodziców za to, że się urodził. Bardzo realne, szczere, chwytające za serce dzieło, które pozostaje w pamięci na bardzo długo.

Najlepsze filmy o miłości

Filmy o miłości działają jak balsam na serce i każdy z pewnością od czasu do czasu lubi taką produkcję obejrzeć. Jakie jednak będą najlepsze?

"Twój na zawsze" - przepiękny, romantyczny film osadzony na początku lat dwutysięcznych. W tej produkcji nie tylko będziemy świadkami pięknej miłości, ale też ciekawej relacji ojca z synem oraz smutku przewijającego się przez cały film.

"Pamiętnik" - niemal klasyka gatunku. Rozdzieleni kochankowie, piękne widoki i namiętna miłość. Czego chcieć więcej od miłosnego dramatu?

Najlepsze polskie dramaty

Polacy również potrafią tworzyć całkiem dobre filmy dramatyczne. Na które warto zwrócić uwagę?

"Płynące Wieżowce" - to przejmujący film o niespełnionej miłości, odnajdywaniu siebie, dyskryminacji i braku akceptacji ze strony społeczeństwa i rodziny. Chwyta za serce i skłania do myślenia oraz sprawia, że na długi czas po zakończeniu seansu nie będziesz mógł wypowiedzieć ani jednego słowa.

"Chce się żyć" - to zdecydowanie film, który każdy powinien choć raz w życiu obejrzeć! Zniewalająca historia chorego na porażenie mózgowe głównego bohatera zwala z nóg i wzrusza do głębi. Film oparty na faktach, poucza, wywołuje empatię i niesamowite emocje.

premiery kinowe 2022

Nowości w świecie kina - premiery filmowe

Kino ciągle się zmienia, a wraz z postępem technologii każdego roku pojawia się wiele nowych filmów. Najlepszy

04-07-2022 - @dk
Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara – interpretacja

Nie jest ławo napisać krótką recenzję "Zbrodni i kary". Dzieło Dostojewskiego należy przecież do klasyki świat

23-06-2022 - @dk

Rok 1984 - interpretacja powieści George Orwella

Pisząc recenzję "Roku 1984" George Orwella wspomnieć należy, że umieszczenie akcji w tym właśnie roku było rów

21-06-2022 - @dk
najlepsze musicale

Musicale, które warto obejrzeć

Ranking najlepszych musicali można znaleźć w specjalistycznej prasie. To spektakle łączące muzykę, słowo, świa

10-06-2022 - @dk