Dom z papieru - hiszpański serial

Dom z papieru - to popularny hiszpański serial kryminalny stworzony przez kanał telewizyjny Antena 3, wyemitowany po raz pierwszy w styczniu 2017 r. i
dom z papieru

"Dom z papieru" to popularny w ostatnim czasie hiszpański serial sensacyjno-kryminalny, tworzony w latach 2017-2021 i emitowany początkowy na kanale telewizyjnym Antena 3, a następnie dla subskrybentów platformy Netflix.

Dom z papieru - recenzja serialu

Fabuła serialu w głównej mierze opowiada o włamaniu się ośmiorga przestępców do budynku hiszpańskiej mennicy narodowej - celem zamaskowanych jest niemal dwa i pół miliarda Euro. Całą akcję kieruje tajemniczy Profesor, który poświęcił na przygotowanie tego zadania kilka miesięcy.
Serial cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów przede wszystkim z racji dobrze wykreowanych i ciekawych bohaterów. Sama fabuła i akcja niestety słabnie z każdym sezonem, co jednak (zdaje się) zupełnie nie odstrasza największych wielbicieli. Niesamowite i zaskakujące zwroty wydarzeń, tajemnicza atmosfera i wielka kradzież na miarę stulecia - wszystko to sprawia, że mimo pewnych niedociągnięć, od serialu nie sposób się oderwać. Na uwagę zasługuje również świetna obsada, w tym między innymi Alvaro Morte czy Ursula Corbero.

Dom z papieru - jak podbić światową widownię

"La Casa de Papel" (tytuł oryginalny serialu) z pewnością odgrywa od kilku lat prawdziwy "must have" do obejrzenia przez wszystkich wielbicieli kina sensacyjnego i kina akcji. Na całym świecie obejrzało go mnóstwu osób, a platformie Netlix zapewnił on niesamowitą popularność - dla przykładu czwarty sezon "Domu z papieru" to ponad 70 milionów wyświetleń (praktycznie każdy odcinek był swoistym rekordem odtworzeń).

premiery kinowe 2022

Nowości w świecie kina - premiery filmowe

Kino ciągle się zmienia, a wraz z postępem technologii każdego roku pojawia się wiele nowych filmów. Najlepszy

04-07-2022 - @dk
Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara – interpretacja

Nie jest ławo napisać krótką recenzję "Zbrodni i kary". Dzieło Dostojewskiego należy przecież do klasyki świat

23-06-2022 - @dk

Rok 1984 - interpretacja powieści George Orwella

Pisząc recenzję "Roku 1984" George Orwella wspomnieć należy, że umieszczenie akcji w tym właśnie roku było rów

21-06-2022 - @dk
najlepsze musicale

Musicale, które warto obejrzeć

Ranking najlepszych musicali można znaleźć w specjalistycznej prasie. To spektakle łączące muzykę, słowo, świa

10-06-2022 - @dk