Dom z papieru - hiszpański serial

Dom z papieru - to popularny hiszpański serial kryminalny stworzony przez kanał telewizyjny Antena 3, wyemitowany po raz pierwszy w styczniu 2017 r. i
dom z papieru

"Dom z papieru" to popularny w ostatnim czasie hiszpański serial sensacyjno-kryminalny, tworzony w latach 2017-2021 i emitowany początkowy na kanale telewizyjnym Antena 3, a następnie dla subskrybentów platformy Netflix.

Dom z papieru - recenzja serialu

Fabuła serialu w głównej mierze opowiada o włamaniu się ośmiorga przestępców do budynku hiszpańskiej mennicy narodowej - celem zamaskowanych jest niemal dwa i pół miliarda Euro. Całą akcję kieruje tajemniczy Profesor, który poświęcił na przygotowanie tego zadania kilka miesięcy.
Serial cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów przede wszystkim z racji dobrze wykreowanych i ciekawych bohaterów. Sama fabuła i akcja niestety słabnie z każdym sezonem, co jednak (zdaje się) zupełnie nie odstrasza największych wielbicieli. Niesamowite i zaskakujące zwroty wydarzeń, tajemnicza atmosfera i wielka kradzież na miarę stulecia - wszystko to sprawia, że mimo pewnych niedociągnięć, od serialu nie sposób się oderwać. Na uwagę zasługuje również świetna obsada, w tym między innymi Alvaro Morte czy Ursula Corbero.

Dom z papieru - jak podbić światową widownię

"La Casa de Papel" (tytuł oryginalny serialu) z pewnością odgrywa od kilku lat prawdziwy "must have" do obejrzenia przez wszystkich wielbicieli kina sensacyjnego i kina akcji. Na całym świecie obejrzało go mnóstwu osób, a platformie Netlix zapewnił on niesamowitą popularność - dla przykładu czwarty sezon "Domu z papieru" to ponad 70 milionów wyświetleń (praktycznie każdy odcinek był swoistym rekordem odtworzeń).

Sztuczna inteligencja a sztuka

Czy sztuczna inteligencja zastąpi artystów?

Sztuczna inteligencja to technologia, która zmienia sposób, w jaki tworzymy sztukę. Niektórzy uważają, że sztu

14-12-2022 - @dk
Serial Wielka Woda

Wielka Woda hitem Netflixa

Serial Netflixa Wielka śledzi historię ludzi i społeczności dotkniętych przez rosnący poziom wody w kraju oraz

14-12-2022 - @dk
socjologia kultury

Socjologia kultury

Socjologia kultury jest dziedziną nauki, która zajmuje się zrozumieniem, jak i dlaczego ludzie wykorzystują ku

14-12-2022 - @dk
czemu nikt nie czyta blogerów

Czemu nikt nie czyta twojego bloga?

Blogi są ważnym narzędziem pozwalającym na wyrażenie własnych myśli i poglądów, a także dzielenie się nimi z i

14-12-2022 - @dk